Світ для людей з інвалідністю став ближчий

І сприяв цьому міжнародний проект «Через кордони без бар єрів», який спільно втілювали у життя товариство «Зелений хрест» (Львів) й інтеграційне товариство «Магнум Бонум» (Польща). Головна його мета – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру

Будемо відвертими: для людей з інвалідністю у нас ще існує доволі багато бар єрів, які не дозволяють їм користуватися послугами, вливатися в суспільне життя на рівні з іншими. Скажімо, ще донедавна для них практично були закриті двері музеїв, театрів тощо. Ну що, для прикладу, незрячим було робити у музеї, де не дозволяють пощупати експонати й екскурсовод не знав, як правильно донести до них потрібну інформацію. Нині, як каже голова товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський, ситуація змінилася. Для працівників музеїв у рамках цього проекту провели тренінгові курси на тему доступності та усунення архітектурних бар єрів для неповносправних осіб у музеях нашого регіону. Тепер отримані знання вони закріплюють на практиці.

У рамках реалізації проекту для люди з інвалідністю з Львівщини (120 осіб) побували туристично-реабілітаційних поїздках у Польщі, в місті Красниставі. У ньому збудовано спеціальний готель,  де все пристосовано для потреб людей з особливими потребами. В області для таких поїздок закуплено 8-ми і 18-місні мініавтобуси, адаптовані для перевезення неповносправних осіб та причеп для перевезення візків. Спілкування з польськими друзями, знайомство з містом, різні заходи (екскурсії, басейн тощо) дозволяють не лише підняти настрій людям з інвалідністю, а й піднімають їхню самооцінку.

DSC_8889-1140DSC_8836-1140

На жаль, барєри для людей з інвалідністю у нас, як розказав Ярослав Грибальський, координатор проекту «Безбар єрна Україна», ще існують. Скажімо, на українському кордоні людині на візочку неможливо потрапити в туалет (він для них не пристосований), а перевірка документів триває з дві години. Або на кордоні пасажири на візочках змушені виходити з автобуса і пробиратися до пункту пропуску, щоб у них взяли відбитки пальців, бо приладу, з яким можна прийти в автобус і зробити цю процедуру,  нема.

Леся Бущак

http://gazeta.lviv.ua/news/2015/12/24/51884