Мінус бар’єр

Товариство «Зелений хрест» зробило черговий крок до соціалізації людей з особливими потребами у рамках проекту «Через кордони без бар’єрів — інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру». У Львівському музеї історії релігії провели дводенний семінар «Усунення архітектурних бар’єрів у туристичних об’єктах і пристосування їх для неповносправних осіб».

Директор музею Орест Малець каже, що вирішили ініціювати проведення такого семінару у себе, бо Музей історії релігії — один з найбільших у Львові і має ті ж проблеми, що є в інших закладах збереження історичної і культурної спадщини. Крім того, цей культурний заклад бере участь у коаліції чотирьох музеїв, яку підписали в Регіональному музеї міста Стальова Воля, і це передбачає співпрацю в реалізації проекту «Музей без бар’єрів».

Пан Малець зауважує, що насамперед слід облаштувати музей такими речами, які зроблять для інвалідів більш доступним вхід у будівлю (пандуси для людей, які пересуваються на візочках), пристосувати двері, пороги, встановити спеціальні ручки, перила, переробити етикетки, щоб незрячі могли читати їх шрифтом Брайля, забезпечити музей аудіозасобами та спеціалізованими матеріалами. На думку очільника музею, запровадити такі технічні інновації зовсім не складно.

Після семінару Музей історії релігії планую контактувати з громадськими організаціями, які об’єднують інвалідів (Українське товариство сліпих, Українське товариство нечуючих) і мають досвід обслуговування людей з особливими потребами. Адже такі консультації разом із практичними навиками максимально сприятимуть плідній роботі . Нагадаємо, проект реалізовує товариство «Зелений хрест» у співпраці з Інтеграційним товариством «Магнум Бонум» за сприяння Програми транскордонного співробітнцтва Польща — Білорусь — Україна 2007 — 2013.

Ірина Лесів
Львівська Газета 337 (791)